Renginiai

Kūrybinė kelionė

 

      Tarptautinės vaikų knygos dienos proga mūsų progimnazijoje svečiavosi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ iniciatyva išleistos knygos „Pasaka apie girnų meškiuką“ autorė Diana Lekevičienė bei iliustratorė Marija Smirnovaitė.

      Susitikimą rašytoja pradėjo pakalbiu su vaikais apie knygas, rašytojus, kūrybą. Autorė papasakojo, kaip gimė pirmoji jos knyga apie girnų meškiuką. Ši pasaka – tai eiliuota istorija apie dėkingumą, pasitikėjimą ir drąsą siekti savo svajonės. Tai magiška kelionė į stebuklingą pasakos pasaulį, subtiliai primenanti mūsų protėvių pasaulėvaizdį. Rašytoja drąsino vaikus kurti, tikėti savimi, svajoti.

      Grafikė, vaikų eilėraščių ir pasakų knygų iliustratorė Marija Smirnovaitė vaikams aiškino, kaip piešiamos iliustracijos. Ji papasakojo, kaip susipažįsta su tekstu, kodėl svarbi kiekviena detalė.

      Susitikimo metu vyko kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai gamino pagrindinį pasakos veikėją meškiuką.

      Viešnios kiekvienam susitikimo dalyviui padovanojo po knygelę su autografais. Dovanų gavo ir biblioteka, tad perskaityti istoriją apie nepaprastą girnų meškiuką galės visi progimnazijos mokiniai.

      Po šilto ir malonaus susitikimo mokiniai skirstėsi namo nenoriai – jie nuoširdžiai domėjosi rašytojos ir dailininkės gyvenimu, kūryba, mokslais... Vaikai nustebo sužinoję, kad knygelės autorė Diana Lekevičienė yra kilusi iš Kybartų.

      Susitikimo dalyviai dėkingi progimnazijos mokytojai Irenai Zaleckienei už šios kūrybinės kelionės organizavimą, kuri, tikimės, paskatins mokinius daugiau skaityti, kurti, piešti, tikėti savimi.   

Mokytoja Kristina Antanavičienė
Ankstesni įrašai


      Progimnazijoje vyko projektas „Marguti, riedėk – saulele, tekėk“.

      Pasaulinė VANDENS DIENA Kybartų „Saulės“ progimnazijoje.

      Kovo 22 dieną Vilkaviškio pradinėje mokykloje vyko ...

      Kovo 15 d. Virbalio bendruomenės „Virbalio vartai“ senųjų amatų centre vyko renginys, ...

       Kybartų „Saulės“ progimnazijoje kovo 9 dieną  lankėsi svečiai iš Bulgarijos  Provadijos Ivan Vazov pagrindinės mokyklos ir jų partneriai ERASMUS+  projekte apie verslumo ugdymą iš Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos.