Renginiai

Pasaulinė VANDENS DIENA progimnazijoje

   

      Kovo 20 – 21 d. Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių integruotos kūno kultūros-pasaulio pažinimo pamokos „Vandens nauda žmogaus organizmui“. Pamokas vedė kūno kultūros  mokytoja Jolanta Liorančienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Stumbrienė. Šių pamokų tikslas – suteikti vaikams žinių apie žmogaus ir vandens, gamtos ir vandens tarpusavio ryšį bei vandens svarbą sveikatos stiprinimui, ugdyti elementarius aplinkosauginius įgūdžius.

      Pamokų metu mokiniai sužinojo, koks svarbus yra vanduo. Pažiūrėję pateiktis apie vandenį, mokiniai atsakinėjo į klausimus, diskutavo.

      Vaikai sužinojo, kodėl reikia gerti vandens kiekvieną dieną ir kiek jo netenka kasdien. Jie, atlikę keletą pratimų, pamatė, kad jų veido oda paraudo, o kūnas išprakaitavo. Išsiaiškino, kad fizinio krūvio metu kraujas iš vidaus tvinksta į kūno paviršių ir kūnas įkaista, veido spalva pasidaro raudona, o visas kūnas būna išpiltas rasos lašeliais. Tuomet reikia kūną atvėsinti iš vidaus geriant vandenį.

      Kovo 22 d. progimnazijos valgykloje vyko akcija „Pasivaišinkime vandeniu“.  Akcijos metu mokiniams buvo dalijamos skrajutės ir lankstinukai apie vandenį. 3c ir 1b klasių mokiniai pagamino vandens lašelius, kuriuose parašė informaciją apie vandenį – pats vanduo prisistatė ir kvietė susipažinti.

      Tokie renginiai skatina sąmoningą požiūrį į vandenį ir ugdo tinkamą suvokimą apie vandens svarbą kiekvienam iš mūsų.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Stumbrienė 
Ankstesni įrašai


      Kovo 22 dieną Vilkaviškio pradinėje mokykloje vyko ...

      Kovo 15 d. Virbalio bendruomenės „Virbalio vartai“ senųjų amatų centre vyko renginys, ...

       Kybartų „Saulės“ progimnazijoje kovo 9 dieną  lankėsi svečiai iš Bulgarijos  Provadijos Ivan Vazov pagrindinės mokyklos ir jų partneriai ERASMUS+  projekte apie verslumo ugdymą iš Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos.  

      Kovo 9 dieną progimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Tėvynei iš vaiko širdelės“, skirtas Kovo 11-ajai paminėti.  

      Kybartų „Saulės“ progimnazijoje vyko pilietiškumo pamokos „Skambėk per amžius, būk laisva...“, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.